Koniec śmierci

Reżyseria:
Tomasz Bazan asystent Piotr Sieklucki
Tekst:
Liu CiXin
Występują:
Patryk Rybarski, Krystyna Lama Szydłowska.
Projekcje:
Marcin Kosakowski
Muzyka:
Edka Jarząb
Scenografia:
Łukasz Błażejewski
Światło:
Wojciech Kiwacz
Dźwięk:
Grzegorz Janeczek

Spektakl „Koniec śmierci” na podstawie trylogii  Liu CiXin to opowieść o ciele i zapisanej w nim historii.

Tomasz Bazan, jeden z najciekawszych i najbardziej uznanych polskich choreografów, realizuje spektakl, którego głównym tematem jest ludzkie ciało.

Aktorzy, Krystyna Lama Szydłowska i Patryk Rybarski, pozbawieni zmysłu wzroku przez cały czas trwania spektaklu, budują opowieść za pomocą dotyku, bazując na tekście „Koniec śmierci” chińskiego pisarza Liu Cixina, trzeciej części cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” oraz obrazie „Zrozumieli, że ich zdolność nieczucia się samotnymi ma wysoką cenę, bo jest nią groźbą nieczucia czegokolwiek” Muntean/Rosenblum.

W spektaklu zobaczymy wicemistrza świata w pole dance (taniec na rurze) Patryka Rybarskiego, który  swój warsztat taneczny doskonalił przy wielu produkcjach teatralnych, muzycznych, telewizyjnych takich jak : „Metro”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Upiór w Operze”. Partneruje Patrykowi Krystyna Lama Szydłowska, znakomita choreografka, performerka i tancerka związana m.in. ze Starym Browarem w Poznaniu.

KONIEC ŚMIERCI odnosi się do idei poszukiwań sposobów transplantacji świadomości ludzkiej w nośniki cyfrowe.  To próba wejścia w dyskurs prowadzony obecnie w największych ośrodkach technologicznych świata.

Czas trwania: 70 minut

Spektakl dla widzów dorosłych!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt współfinansowany przez  Gminę Miejską Kraków.

Kup Bilet