Lato w Teatrze

TEATRALNE STUDIO HIP-HOPOWE to dwa tygodnie wyjątkowych zajęć podczas których odbędą się warsztaty z pisania tekstów we współpracy z Fundacją Miasto Literatury, warsztaty choreograficzne, scenograficzno-kostiumograficzne, warsztaty dziennikarskie oraz muzyczne i wokalne.  Podczas wspólnych spotkań odwołamy się między innymi do fenomenu jakim stał się Mata i jego utwór „Patointeligencja”, obejrzymy rejestrację spektaklu „To my jesteśmy przyszłością!” w reżyserii Jakuba Skrzywanka (spektakl powstał we współpracy z młodzieżą na podstawie ich historii), przyjrzymy się młodym artystom i ich twórczości, ale również nastolatkom, którzy wpływają na świat (Malala Yousafzai, Greta Thunberg). Zajmiemy się także mediami społecznościowymi i przyjrzymy im się zarówno jako narzędziom marketingowym, jak i źródłom informacji, porozmawiamy o ich roli w kreowaniu trendów, poglądów i popularności.

Kiedy: 06-19 lipca 2020

Gdzie: Teatr Nowy Proxima (praca w kameralnych grupach z zachowaniem wszelkich środków ostrożności)

Dla kogo: młodzież w wieku 13-16 lat

Kogo szukamy: osób pasjonujących się muzyką, hip-hopem, piszących piosenki, interesujących się tańcem, tworzeniem scenografii i kostiumów, dziennikarstwem, teatrem, produkcją filmów i teledysków

Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja do udziału w Teatralnym Studiu Hip-Hopowym trwa do 26 czerwca. Wypełniony i podpisany przez opiekuna/rodzica formularz prosimy wysłać na adres: karolina.teatrnowy@gmail.com. O wynikach rekrutacji poinformujemy do końca czerwca.

Formularz rekrutacyjny

 

TEATRALNE STUDIO HIP-HOPOWE odbędzie się w ramach 13. edycji programu „Lato w teatrze”. LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl