2018

Program 60 + Nowy Wiek Kultury skierowany jest do osób starszych, a jego celem jest aktywizacja  zachowań twórczych oraz rozwijanie kreatywności osób starszych.

 • Celem projektu jest aktywizacja i demarginalizacja osób starych, mieszkających w małych zagrożonych kulturowym wykluczeniem miejscowościach w Małopolsce; W ramach projektu realizowany jest cykl szkoleń auto­rozwojowych, które pomagają zintegrować_się lokalnym społecznościom osób starszych, celem rozwiązywania ich codziennych problemów życia społecznego, związanych z wiekiem.
 • Celem szkoleń jest stworzenie z grupy nie znających się często osób sprawnie pracującego zespołu, który byłby w stanie aktywnie działać  na rzecz poprawy sytuacji osób starszych w jego lokalnym środowisku.
 • Celem szkoleń jest również stworzenie planu działania, akcji którą mogłaby zrealizować grupa objęta działaniem projektu, a które to działanie mogłoby pozytywnie wpłynąć na wizerunek osób starszych, pokazać  osoby z grupy 60+ w sposób niestereotypowy; ważnym elementem projektu jest również tworzenie warunków do współpracy międzypokoleniowej.

60+ Nowy Wiek Kultury. Co dalej?

Trwają pracę nad realizacją kolejnej, IX już edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. W tej chwili oczekujemy na wyniki konkursu grantowego ASOS (Ministerstwa RPiPS). O wynikach konkursów poinformujemy Was niebawem. IX edycję projektu planujemy realizować na terenie gmin: Łapsze Niżne, Łabowa, Jodłownik.

60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Ochotnicy Dolnej

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego finał projektu w Tylmanowej (gmina Ochotnica Dolna).

60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Bobowej

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego finał projektu w Bobowej, który miał miejsce 02 grudnia 2018 roku.

60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Tokarni

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego finał projektu w Tokarni, który miał miejsce 25 listopada 2018 roku.

Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z gminy Ochotnica Dolna

Poznajcie założycielki i założycieli Gminnego Klubu Seniora z Tylmanowej i Ochotnicy Górnej, uczestniczki i uczestników VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Ochotnica Dolna.

Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z Bobowej

Poznajcie „Bandę mocarną”, założycielki i założycieli Odlotowego Klubu Seniora w Bobowej, uczestników VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Bobowa.

Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z Tokarni

Poznajcie założycielki i założycieli Gminnego Klubu Seniora w Tokarni, uczestniczki i uczestników VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Tokarnia.

         

60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Ochotnicy Dolnej

9 grudnia 2018 roku to niezapomniany dzień w Tylmanowej. Nasze seniorki i seniorzy czyli uczestniczki i uczestnicy projektu 60+ Nowy Wiek Kultury dali wspaniałą premierę spektaklu „Misja Specjalna”, inspirowaną filmem „Seksmisja” Juliusza Machulskiego, który przygotowali pod opieką artystyczną Karola Miękiny. Na spektakl składały również piękne wykonania ludowych i regionalnych pieśni. Dziękujemy naszym wspaniałym artystkom i artystom za występ i trzymamy kciuki za dalszy rozwój ochotnickiego teatru.

W trakcie finału „Misja specjalna – dzień aktywności lokalnej” na scenie wystąpili goście specjalni finału, czyli Izabela Trojanowska oraz Jacek Fedorowicz. Seniorzy przygotowali również wystawę rękodzieła artystycznego oraz degustację dań kuchni regionalnej.

Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców gminy Ochotnica Dolna zasiedli uczestnicy poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, m.in. z Piwnicznej Zdroju, Czorsztyna, Kamienicy, Żegociny, Szczucina, Szczurowej, Szczawnicy, Olesna, a także uczestnicy tegorocznej edycji projektu z Tokarni i Bobowej.

60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Bobowej

2 grudnia Hala Sportowa w Szkole Podstawowej w Bobowej zamieniła się w prawdziwy zwierzyniec! Wszystko za sprawą uczestników projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”, którzy dali tego dnia premierę swojego spektaklu „Banda mocarna”, w której rozgrywały się dramatyczne losy gangu gołębi, kotów i pewnego wróbla. Przygotowany pod opieką reżyserską Huberta Bronickiego i Ewy Kubiak spektakl był inspirowany bajką Maliny Prześlugi „Dziób w dziób”.

W trakcie finału „Ale odlot! – dzień aktywności lokalnej” na scenie w Bobowej wystąpili goście specjalni finału: Izabela Trojanowska oraz Tomasz Jachimek. Uczestnicy projektu przygotowali wystawę rękodzieła artystycznego a także degustację dań kuchni regionalnej.

Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Bobowej zasiedli uczestniczki i uczestnicy poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, m.in. z Borzęcina, Biecza, Wierzchosławic, Piwnicznej Zdroju, Szczucina, Nowego Wiśnicza a także uczestnicy tegorocznej edycji projektu z Tokarni i Ochotnicy Dolnej.

60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Tokarni

25 listopada 2018 roku na finale projektu na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej w Tokarni odlecieliśmy w kosmos. A wszystko za sprawą szalonego Pana Kleksa i jego fantastycznych uczennic – uczestniczek i uczestnika projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, którzy w spektaklu „U Pana Kleksa w kosmosie” postanowili przywołać wspomnienia z czasów, kiedy byli dziećmi. W spektaklu, który przygotowany został pod opieką Piotra Siekluckiego, uczestniczki i uczestnicy projektu, przywoływali swoje własne wspomnienia, opowiadając również anegdoty z młodości. Spektaklowi towarzyszyła piękna oprawa muzyczna za sprawą pięknych wokali, jak przystało na Kliszczackich Górali!

W trakcie finału „Ale odlot! – dzień aktywności lokalnej!” na scenie w Tokarni wystąpili goście specjalni finału: Jacek Wójcicki i Krzysztof Piasecki. Uczestnicy projektu przygotowali wystawę rękodzieła artystycznego a także degustację dań kuchni regionalnej.

Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Tokarni zasiedli uczestnicy i uczestniczki poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, m.in. z Piwnicznej Zdroju, Borzęcina, Szczucina, Kamienicy i Wierzchosławic, a także uczestniczki i uczestnicy tegorocznej edycji projektu z Ochotnicy Dolnej i Bobowej.

Prace lokalne. Ochotnica Dolna

Prace lokalne w Ochotnicy Dolnej to kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów. Prace lokalne toczą się dwutorowo. Karol Miękina, wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami projektu pracuje nad scenariuszem spektaklu teatralnego, inspirowanego scenariuszem filmu „Seksmisja” Juliusza Machulskiego, który dotyczyć ma spraw kobiet i mężczyzn a także przyszłości naszego ludzkiego gatunku. Powstający obecnie scenariusz składać się będzie z fragmentów muzycznych i skeczy.

Dana Bień i Tomasz Kireńczuk oraz dobrani specjalnie do potrzeb grupy artyści i specjaliści pracują z uczestnikami i uczestniczkami projektu nad realizacją działania wypracowanego w trakcie szkoleń w Janowicach, na których grupa z Ochotnicy Dolnej postanowiła założyć Klub Seniora. Jednocześnie trwają przygotowania do zaplanowanego na 09 grudnia wielkiego finału projektu w Tylmanowej. Już dziś wiemy, że gośćmi specjalnymi finału będą Izabela Trojanowska oraz Artur Andrus.

Prace lokalne. Bobowa

Prace lokalne w Bobowej to kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów. Prace lokalne toczą się dwutorowo. Huber Bronicki oraz Ewa Kubiak, wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami projektu pracują nad scenariuszem spektaklu teatralnego „Banda mocarna”, inspirowanego bajką Maliny Prześlugi „Dziób w dziób”. Powstający scenariusz opowiadać będzie historię pewnego bardzo oryginalnego gangu gołębi, pewnej zaginionej gołębicy, podejrzanej kocicy i odważnego wróbla.

Dana Bień i Tomasz Kireńczuk oraz dobrani specjalnie do potrzeb grupy artyści i specjaliści pracują z uczestnikami i uczestniczkami projektu nad realizacją działania wypracowanego w trakcie szkoleń w Janowicach, na których grupa z Bobowej postanowiła założyć Klub Seniora. Jednocześnie trwają przygotowania do zaplanowanego na 02 grudnia wielkiego finału projektu w Bobowej. Już dziś wiemy, że gośćmi specjalnymi finału będą Izabela Trojanowska oraz Tomasz Jachimek.

Prace lokalne. Tokarnia

Prace lokalne w Tokarni to kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów. Prace lokalne toczą się dwutorowo. Piotr Sieklucki pracuje nad scenariuszem spektaklu teatralnego „U Pana Kleksa w kosmosie” inspirowanego „Akademią Pana Kleksa”, „Podróżami Pana Kleksa” raz „Panem Kleksem w kosmosie”. W trakcie spektaklu przeniesiemy się w czasie i dowiemy się, co nasi bohaterowie robili mając kilka lub kilkanaście lat! W spektaklu poza podróżą do przeszłości usłyszymy również regionalne piosenki i przyśpiewki uczestniczek i uczestników projektu.

Dana Bień i Tomasz Kireńczuk oraz dobrani specjalnie do potrzeb grupy artyści i specjaliści pracują z uczestnikami i uczestniczkami projektu nad realizacją działania wypracowanego w trakcie szkoleń w Janowicach, na których grupa z Tokarni postanowiła założyć Gminny Klub Seniora. Jednocześnie trwają przygotowania do zaplanowanego na 25 listopada wielkiego finału projektu w Tokarni. Już dziś wiemy, że gośćmi specjalnymi finału będą Jacek Wójcicki, Piotr Bałtroczyk oraz Krzysztof Piasecki.

Trzecie szkolenie w Janowicach. Grupa z Ochotnicy Dolnej

Trzecie szkolenie grupy z gminy Ochotnica Dolna miało miejsce w dniach 24-27 września 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie poświęcone było dopracowaniu pomysłów działania na terenie gminy Ochotnica Dolna, powstałych w trakcie drugiego szkolenia. Uczestniczki i uczestnicy projektu postanowili, że chcą zaangażować się w tworzenie gminnego i mobilnego Klubu Seniora, na początku obejmującej sołectwa z którego wywodzą się członkowie założyciele klubu – czyli uczestniczki i uczestnik projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, a zatem z Tylmanowej i Ochotnicy Górnej. Podczas szkolenia beneficjenci stworzyli również wstępny plan działalności klubu seniora.

W trakcie szkolenia pracowaliśmy również nad zagadnieniami związanymi z motywacją, rozwiązywaniem konfliktów i radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.

Ważnym ćwiczeniem było „Spełnianie marzeń”, w trakcie których, w sposób symboliczny uczestnicy szkolenia nawzajem spełniali swoje marzenia.

 

                   

Drugie szkolenie w Janowicach. Grupa z Ochotnicy Dolnej

Drugie szkolenie grupy z gminy Ochotnica Dolna miało miejsce w dniach 03-06 września 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie w dużym stopniu poświęcone jest zagadnieniu współpracy a jego celem jest przekształcenie grupy projektowej w dobrze ze sobą współpracujący zespół. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z koncepcją ról grupowych, mieli także okazję zdiagnozować, jakie role w grupie najczęściej pełnią. Rozwiązując zagadkę kryminalną, próbując unieszkodliwić hrabiego Drakulę, czy ratując świat przed zatrutą substancją, uczestnicy szkolenia mogli doskonalić współpracę miedzy sobą.

Ważnym zagadnieniem w trakcie szkolenia była praca nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Jednym z nich była Burza mózgów, w trakcie której padło ponad 200 propozycji działań, w które uczestniczki i uczestnicy projektu mogliby się zaangażować, aby zaktywizować i zintegrować seniorów na terenie gminy Ochotnica Dolna.

Poprzez „Łańcuszek idei” zaczęliśmy również pracę nad pomysłem działania, które wspólnie z grupą zrealizujemy w ramach projektu na terenie gminy Ochotnica Dolna. Zaczęliśmy od diagnozy najważniejszych problemów, które ograniczają aktywność osób starszych na terenie gminy. Następnie, w mniejszych grupach pracowaliśmy nad tym, poprzez jakie działania problemy te można by rozwiązać. Na ostatnim etapie ”Łańcuszka idei” każda z grupa prezentowała pomysł działania, które można by zrealizować na ternie gminy Ochotnica Dolna. Wstępne pomysły na projekt to: powołanie Rady Seniorów i utworzenie Klubu Seniora. Praca nad pomysłami będzie kontynuowana w trakcie trzeciego szkolenia w Janowicach.

Trzecie szkolenie w Janowicach. Grupa z Bobowej

Trzecie szkolenie grupy z gminy Bobowa miało miejsce w dniach 29 sierpnia – 01 września 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie poświęcone było dopracowaniu pomysłów działania na terenie gminy Bobowa, powstałych w trakcie drugiego szkolenia. Uczestniczki i uczestnicy projektu postanowili, że chcą zaangażować się w tworzenie Klubu Seniora, na początku obejmującej sołectwa z którego wywodzą się członkowie założyciele klubu – czyli uczestniczki i uczestnik projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, a zatem z Bobowej, Siedlisk oraz Wilczysk. Podczas szkolenia beneficjenci stworzyli również wstępny plan działalności klubu seniora.

W trakcie szkolenia pracowaliśmy również nad zagadnieniami związanymi z motywacją, rozwiązywaniem konfliktów i radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.

Ważnym ćwiczeniem było „Spełnianie marzeń”, w trakcie których, w sposób symboliczny uczestnicy szkolenia nawzajem spełniali swoje marzenia.

Trzecie szkolenie w Janowicach. Grupa z Tokarni

Trzecie szkolenie grupy z gminy Tokarnia miało miejsce w dniach 23-26 sierpnia 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie poświęcone było dopracowaniu pomysłów działania na terenie gminy Tokarnia, powstałych w trakcie drugiego szkolenia. Uczestniczki i uczestnicy projektu postanowili, że chcą zaangażować się w tworzenie Gminnego Klubu Seniora w Tokarni, na początku obejmującej sołectwa z którego wywodzą się członkowie założyciele klubu – czyli uczestniczki i uczestnik projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, a zatem z Tokarni oraz Krzczonowa. Podczas szkolenia beneficjenci stworzyli również wstępny plan działalności klubu seniora.

W trakcie szkolenia pracowaliśmy również nad zagadnieniami związanymi z motywacją, rozwiązywaniem konfliktów i radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.

Ważnym ćwiczeniem było „Spełnianie marzeń”, w trakcie których, w sposób symboliczny uczestnicy szkolenia nawzajem spełniali swoje marzenia.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Pierwsze szkolenie w Janowicach. Grupa z Ochotnicy Dolnej

Pierwsze szkolenie grupy z gminy Ochotnica Dolna miało miejsce w dniach 30 lipca – 02 sierpnia 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Celem pierwszego szkolenia w Janowicach była przede wszystkim integracja grupy a także wzmocnienie uczestników projektu poprzez rozpoznanie ich potencjału. Uczestnicy mogli poznać swoje możliwości i możliwości innych uczestników grupy, między innymi budując wieżę ze słomek, konstruując most z papieru czy tworząc prototyp maszyny ułatwiającej codzienne życie. Szkolenie poświęcone było również komunikacji. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy mieli okazję rozpoznać podstawowe błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także poćwiczyć metody uzdatniania komunikacji.

Drugie szkolenie w Janowicach. Grupa z Bobowej

Drugie szkolenie grupy z gminy Bobowa miało miejsce w dniach 26-29 lipca 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie w dużym stopniu poświęcone jest zagadnieniu współpracy a jego celem jest przekształcenie grupy projektowej w dobrze ze sobą współpracujący zespół. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z koncepcją ról grupowych, mieli także okazję zdiagnozować, jakie role w grupie najczęściej pełnią. Rozwiązując zagadkę kryminalną, próbując unieszkodliwić hrabiego Drakulę, czy ratując świat przed zatrutą substancją, uczestnicy szkolenia mogli doskonalić współpracę miedzy sobą.

Ważnym zagadnieniem w trakcie szkolenia była praca nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Jednym z nich była Burza mózgów, w trakcie której padło ponad 300 propozycji działań, w które uczestniczki i uczestnicy projektu mogliby się zaangażować, aby wzmocnić i zintegrować seniorów na terenie gminy Bobowa.

Poprzez „Łańcuszek idei” zaczęliśmy również pracę nad pomysłem działania, które wspólnie z grupą zrealizujemy w ramach projektu na terenie gminy Bobowa. Zaczęliśmy od diagnozy najważniejszych problemów, które ograniczają aktywność osób starszych na terenie gminy. Następnie, w mniejszych grupach pracowaliśmy nad tym, poprzez jakie działania problemy te można by rozwiązać. Na ostatnim etapie ”Łańcuszka idei” każda z grupa prezentowała pomysł działania, które można by zrealizować na ternie gminy Bobowa. Wstępne pomysły na projekt to: utworzenie Klubu Seniora, założenie stowarzyszenia działającego na rzecz rozwoju kulturalnego i edukacyjnego seniorów, powołanie Rady Seniorów. Praca nad pomysłami będzie kontynuowana w trakcie trzeciego szkolenia w Janowicach.

Drugie szkolenie w Janowicach. Grupa z Tokarni

Drugie szkolenie grupy z gminy Tokarnia miało miejsce w dniach 23-26 lipca 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie w dużym stopniu poświęcone jest zagadnieniu współpracy a jego celem jest przekształcenie grupy projektowej w dobrze ze sobą współpracujący zespół. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z koncepcją ról grupowych, mieli także okazję zdiagnozować, jakie role w grupie najczęściej pełnią. Rozwiązując zagadkę kryminalną, próbując unieszkodliwić hrabiego Drakulę, czy ratując świat przed zatrutą substancją, uczestnicy szkolenia mogli doskonalić współpracę miedzy sobą.

Ważnym zagadnieniem w trakcie szkolenia była praca nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Jednym z nich była Burza mózgów, w trakcie której padło ponad 250 propozycji działań, w które uczestniczki i uczestnicy projektu mogliby się zaangażować, aby wzmocnić i zintegrować seniorów na terenie gminy Tokarnia.

Poprzez „Łańcuszek idei” zaczęliśmy również pracę nad pomysłem działania, które wspólnie z grupą zrealizujemy w ramach projektu na terenie gminy Tokarnia. Zaczęliśmy od diagnozy najważniejszych problemów, które ograniczają aktywność osób starszych na terenie gminy. Następnie, w mniejszych grupach pracowaliśmy nad tym, poprzez jakie działania problemy te można by rozwiązać. Na ostatnim etapie ”Łańcuszka idei” każda z grupa prezentowała pomysł działania, które można by zrealizować na ternie gminy Tokarnia. Wstępne pomysły na projekt to: utworzenie Klubu Seniora, utworzenie Rady Seniorów przy Urzędzie Gminy, założenie grupy artystycznej seniorów. Praca nad pomysłami będzie kontynuowana w trakcie trzeciego szkolenia w Janowicach.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Pierwsze szkolenie w Janowicach. Grupa z Bobowej

Pierwsze szkolenie grupy z gminy Bobowa miało miejsce w dniach 02-05 lipca 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Celem pierwszego szkolenia w Janowicach była przede wszystkim integracja grupy a także wzmocnienie uczestników projektu poprzez rozpoznanie ich potencjału. Uczestnicy mogli poznać swoje możliwości i możliwości innych uczestników grupy, między innymi budując wieżę ze słomek, konstruując most z papieru czy tworząc prototyp maszyny ułatwiającej codzienne życie. Szkolenie poświęcone było również komunikacji. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy mieli okazję rozpoznać podstawowe błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także poćwiczyć metody uzdatniania komunikacji.

Pierwsze szkolenie w Janowicach. Grupa z Tokarni

Pierwsze szkolenie grupy z gminy Tokarnia miało miejsce w dniach 25-28 czerwca 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Celem pierwszego szkolenia była przede wszystkim integracja grupy a także wzmocnienie uczestników projektu poprzez rozpoznanie ich potencjału. Uczestnicy mogli poznać swoje możliwości i możliwości innych uczestników grupy, między innymi budując wieżę ze słomek, konstruując most z papieru czy tworząc prototyp maszyny ułatwiającej codzienne życie. Szkolenie poświęcone było również komunikacji. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy mieli okazję rozpoznać podstawowe błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także poćwiczyć metody uzdatniania komunikacji.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Rekrutacja zakończona

Rekrutacja zakończona. Po kilkunastu spotkaniach z mieszkańcami i mieszkankami gmin Tokarnia, Bobowa oraz Ochotnic Dolna, udało nam się stworzyć trzy grupy projektowe, z którymi rozpoczynamy działania w ramach VIII edycji projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”. O przebiegu projektu będziemy informować Was na bieżąco.

Poznajcie uczestników VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury:

GRUPA Z GMINY TOKARNIA

 1. Agata Bogdańska
 2. Maria Bonior
 3. Zofia Burdzińska
 4. Władysława Ciszczoń
 5. Krystyna Dziadkowiec
 6. Anna Funek
 7. Stanisław Funek
 8. Eugenia Gwiżdż
 9. Jolanta Janiczak
 10. Zofia Jarecka
 11. Maria Jędrocha
 12. Zofia Jędrocha
 13. Maria Korabik
 14. Czesława Kosek
 15. Maria Niedośpiał
 16. Barbara Perczyńska
 17. Aniela Polaniak
 18. Danuta Pustelnik
 19. Zofia Spyrka
 20. Krystyna Wacławczyk

GRUPA Z GMINY BOBOWA

 1. Wiesława Ćwikła
 2. Ewa Durlak
 3. Krystyna Gniadek
 4. Aleksandra Gryzło
 5. Barbara Jerzak
 6. Andrzej Job
 7. Barbara Krok
 8. Krystyna Luksa
 9. Maria Mazur
 10. Urszula Obrzut – Job
 11. Zofia Oślizło
 12. Ewa Pacuła
 13. Adam Padoł
 14. Maria Sikorska
 15. Ewa Szpila
 16. Wiesława Truchan
 17. Grażyna Waląg
 18. Joanna Walicka
 19. Wincentyna Wiejaczka
 20. Marianna Wojtas

GRUPA Z GMINY OCHOTNICA DOLNA

 1. Błachut Janina
 2. Chrobak Józef
 3. Czajka Anna
 4. Duda Józef
 5. Duda Maria
 6. Gancarczyk Maria
 7. Grzywnowicz Julian
 8. Grzywnowicz Maria
 9. Hanula Maria
 10. Janczura Maria
 11. Kiełkowska Stanisława
 12. Konopka Maria
 13. Michalik Maria
 14. Król Janina
 15. Motor Stanisława
 16. Noworolnik Andrzej
 17. Noworolnik Maria
 18. Polak Teresa
 19. Trybulec Janina
 20. Trybulec Mieczysław
 21. Wąchała Maria
 22. Wojtowicz Janina

Teatr Objazdowy. Spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko w Bobowej, Ochotnicy Dolnej i Tokarni.

W ostatnich dniach mieszkańcy gmin Tokarnia, Bobowa i Ochotnica Dolna mogli zobaczyć spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko. Po spektaklu zaprezentowaliśmy założenia projektu „60+ Nowy Wiek Kultury” i przeprowadziliśmy rekrutacje do projektu. Wstęp na spektakl był bezpłatny. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z gościnnych prezentacji spektaklu.

    

Spotkania rekrutacyjne i Teatr Objazdowy w Tokarni, Bobowej i Ochotnicy Dolnej

Trwa rekrutacja do VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. W najbliższych tygodniach spotykać się będziemy z mieszkańcami i mieszkankami gmin Tokarnia, Bobowa oraz Ochotnica Dolna. Rekrutacja będzie miała zarówno charakter spotkań otwartych, odbywać się będzie również przy wsparciu lokalnych ośrodków kultury, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji działających lokalnie.

Przypominamy, że w ramach rekrutacji mieszkańcy gmin Tokarnia, Bobowa oraz Ochotnica Dolna będą mogli bezpłatnie obejrzeć spektakl teatralny „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko w jednej z głównych ról.

25.05 – Tokarnia. Rekrutacja i pokaz spektaklu WYSOCKI

02.06- Bobowa. Rekrutacja i pokaz spektaklu WYSOCKI

03.06- Ochotnica. Rekrutacja i pokaz spektaklu WYSOCKI

VIII edycja projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. Zaczynamy.

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie otrzymało dofinansowanie na realizację kolejnej edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach programu Edukacja Kulturalna) oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (w ramach programu ASOSO 2014-2020) VIII edycję projektu, zgodnie ze wcześniejszymi założeniami, zrealizujemy w tym roku na terenie gmin: Tokarnia, Bobowa oraz Ochotnica Dolna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020