2018
Program 60 + Nowy Wiek Kultury skierowany jest do osób starszych, a jego celem jest aktywizacja zachowań twórczych oraz rozwijanie kreatywności osób starszych.
- Celem projektu jest aktywizacja i demarginalizacja osób starych, mieszkających w małych zagrożonych kulturowym wykluczeniem miejscowościach w Małopolsce; W ramach projektu realizowany jest cykl szkoleń autorozwojowych, które pomagają zintegrować_się lokalnym społecznościom osób starszych, celem rozwiązywania ich codziennych problemów życia społecznego, związanych z wiekiem.
- Celem szkoleń jest stworzenie z grupy nie znających się często osób sprawnie pracującego zespołu, który byłby w stanie aktywnie działać na rzecz poprawy sytuacji osób starszych w jego lokalnym środowisku.
- Celem szkoleń jest również stworzenie planu działania, akcji którą mogłaby zrealizować grupa objęta działaniem projektu, a które to działanie mogłoby pozytywnie wpłynąć na wizerunek osób starszych, pokazać osoby z grupy 60+ w sposób niestereotypowy; ważnym elementem projektu jest również tworzenie warunków do współpracy międzypokoleniowej.
60+ Nowy Wiek Kultury. Co dalej?
Trwają pracę nad realizacją kolejnej, IX już edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. W tej chwili oczekujemy na wyniki konkursu grantowego ASOS (Ministerstwa RPiPS). O wynikach konkursów poinformujemy Was niebawem. IX edycję projektu planujemy realizować na terenie gmin: Łapsze Niżne, Łabowa, Jodłownik.
60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Ochotnicy Dolnej
Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego finał projektu w Tylmanowej (gmina Ochotnica Dolna).
60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Bobowej
Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego finał projektu w Bobowej, który miał miejsce 02 grudnia 2018 roku.
60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Tokarni
Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego finał projektu w Tokarni, który miał miejsce 25 listopada 2018 roku.
Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z gminy Ochotnica Dolna
Poznajcie założycielki i założycieli Gminnego Klubu Seniora z Tylmanowej i Ochotnicy Górnej, uczestniczki i uczestników VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Ochotnica Dolna.
Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z Bobowej
Poznajcie „Bandę mocarną”, założycielki i założycieli Odlotowego Klubu Seniora w Bobowej, uczestników VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Bobowa.
Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z Tokarni
Poznajcie założycielki i założycieli Gminnego Klubu Seniora w Tokarni, uczestniczki i uczestników VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Tokarnia.
60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Ochotnicy Dolnej
9 grudnia 2018 roku to niezapomniany dzień w Tylmanowej. Nasze seniorki i seniorzy czyli uczestniczki i uczestnicy projektu 60+ Nowy Wiek Kultury dali wspaniałą premierę spektaklu „Misja Specjalna”, inspirowaną filmem „Seksmisja” Juliusza Machulskiego, który przygotowali pod opieką artystyczną Karola Miękiny. Na spektakl składały również piękne wykonania ludowych i regionalnych pieśni. Dziękujemy naszym wspaniałym artystkom i artystom za występ i trzymamy kciuki za dalszy rozwój ochotnickiego teatru.
W trakcie finału „Misja specjalna – dzień aktywności lokalnej” na scenie wystąpili goście specjalni finału, czyli Izabela Trojanowska oraz Jacek Fedorowicz. Seniorzy przygotowali również wystawę rękodzieła artystycznego oraz degustację dań kuchni regionalnej.
Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców gminy Ochotnica Dolna zasiedli uczestnicy poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, m.in. z Piwnicznej Zdroju, Czorsztyna, Kamienicy, Żegociny, Szczucina, Szczurowej, Szczawnicy, Olesna, a także uczestnicy tegorocznej edycji projektu z Tokarni i Bobowej.
60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Bobowej
2 grudnia Hala Sportowa w Szkole Podstawowej w Bobowej zamieniła się w prawdziwy zwierzyniec! Wszystko za sprawą uczestników projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”, którzy dali tego dnia premierę swojego spektaklu „Banda mocarna”, w której rozgrywały się dramatyczne losy gangu gołębi, kotów i pewnego wróbla. Przygotowany pod opieką reżyserską Huberta Bronickiego i Ewy Kubiak spektakl był inspirowany bajką Maliny Prześlugi „Dziób w dziób”.
W trakcie finału „Ale odlot! – dzień aktywności lokalnej” na scenie w Bobowej wystąpili goście specjalni finału: Izabela Trojanowska oraz Tomasz Jachimek. Uczestnicy projektu przygotowali wystawę rękodzieła artystycznego a także degustację dań kuchni regionalnej.
Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Bobowej zasiedli uczestniczki i uczestnicy poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, m.in. z Borzęcina, Biecza, Wierzchosławic, Piwnicznej Zdroju, Szczucina, Nowego Wiśnicza a także uczestnicy tegorocznej edycji projektu z Tokarni i Ochotnicy Dolnej.
60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Tokarni
25 listopada 2018 roku na finale projektu na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej w Tokarni odlecieliśmy w kosmos. A wszystko za sprawą szalonego Pana Kleksa i jego fantastycznych uczennic – uczestniczek i uczestnika projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, którzy w spektaklu „U Pana Kleksa w kosmosie” postanowili przywołać wspomnienia z czasów, kiedy byli dziećmi. W spektaklu, który przygotowany został pod opieką Piotra Siekluckiego, uczestniczki i uczestnicy projektu, przywoływali swoje własne wspomnienia, opowiadając również anegdoty z młodości. Spektaklowi towarzyszyła piękna oprawa muzyczna za sprawą pięknych wokali, jak przystało na Kliszczackich Górali!
W trakcie finału „Ale odlot! – dzień aktywności lokalnej!” na scenie w Tokarni wystąpili goście specjalni finału: Jacek Wójcicki i Krzysztof Piasecki. Uczestnicy projektu przygotowali wystawę rękodzieła artystycznego a także degustację dań kuchni regionalnej.
Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Tokarni zasiedli uczestnicy i uczestniczki poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, m.in. z Piwnicznej Zdroju, Borzęcina, Szczucina, Kamienicy i Wierzchosławic, a także uczestniczki i uczestnicy tegorocznej edycji projektu z Ochotnicy Dolnej i Bobowej.
Prace lokalne. Ochotnica Dolna
Prace lokalne w Ochotnicy Dolnej to kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów. Prace lokalne toczą się dwutorowo. Karol Miękina, wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami projektu pracuje nad scenariuszem spektaklu teatralnego, inspirowanego scenariuszem filmu „Seksmisja” Juliusza Machulskiego, który dotyczyć ma spraw kobiet i mężczyzn a także przyszłości naszego ludzkiego gatunku. Powstający obecnie scenariusz składać się będzie z fragmentów muzycznych i skeczy.
Dana Bień i Tomasz Kireńczuk oraz dobrani specjalnie do potrzeb grupy artyści i specjaliści pracują z uczestnikami i uczestniczkami projektu nad realizacją działania wypracowanego w trakcie szkoleń w Janowicach, na których grupa z Ochotnicy Dolnej postanowiła założyć Klub Seniora. Jednocześnie trwają przygotowania do zaplanowanego na 09 grudnia wielkiego finału projektu w Tylmanowej. Już dziś wiemy, że gośćmi specjalnymi finału będą Izabela Trojanowska oraz Artur Andrus.
Prace lokalne. Bobowa
Prace lokalne w Bobowej to kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów. Prace lokalne toczą się dwutorowo. Huber Bronicki oraz Ewa Kubiak, wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami projektu pracują nad scenariuszem spektaklu teatralnego „Banda mocarna”, inspirowanego bajką Maliny Prześlugi „Dziób w dziób”. Powstający scenariusz opowiadać będzie historię pewnego bardzo oryginalnego gangu gołębi, pewnej zaginionej gołębicy, podejrzanej kocicy i odważnego wróbla.
Dana Bień i Tomasz Kireńczuk oraz dobrani specjalnie do potrzeb grupy artyści i specjaliści pracują z uczestnikami i uczestniczkami projektu nad realizacją działania wypracowanego w trakcie szkoleń w Janowicach, na których grupa z Bobowej postanowiła założyć Klub Seniora. Jednocześnie trwają przygotowania do zaplanowanego na 02 grudnia wielkiego finału projektu w Bobowej. Już dziś wiemy, że gośćmi specjalnymi finału będą Izabela Trojanowska oraz Tomasz Jachimek.
Prace lokalne. Tokarnia
Prace lokalne w Tokarni to kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów. Prace lokalne toczą się dwutorowo. Piotr Sieklucki pracuje nad scenariuszem spektaklu teatralnego „U Pana Kleksa w kosmosie” inspirowanego „Akademią Pana Kleksa”, „Podróżami Pana Kleksa” raz „Panem Kleksem w kosmosie”. W trakcie spektaklu przeniesiemy się w czasie i dowiemy się, co nasi bohaterowie robili mając kilka lub kilkanaście lat! W spektaklu poza podróżą do przeszłości usłyszymy również regionalne piosenki i przyśpiewki uczestniczek i uczestników projektu.
Dana Bień i Tomasz Kireńczuk oraz dobrani specjalnie do potrzeb grupy artyści i specjaliści pracują z uczestnikami i uczestniczkami projektu nad realizacją działania wypracowanego w trakcie szkoleń w Janowicach, na których grupa z Tokarni postanowiła założyć Gminny Klub Seniora. Jednocześnie trwają przygotowania do zaplanowanego na 25 listopada wielkiego finału projektu w Tokarni. Już dziś wiemy, że gośćmi specjalnymi finału będą Jacek Wójcicki, Piotr Bałtroczyk oraz Krzysztof Piasecki.
Trzecie szkolenie w Janowicach. Grupa z Ochotnicy Dolnej
Trzecie szkolenie grupy z gminy Ochotnica Dolna miało miejsce w dniach 24-27 września 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie poświęcone było dopracowaniu pomysłów działania na terenie gminy Ochotnica Dolna, powstałych w trakcie drugiego szkolenia. Uczestniczki i uczestnicy projektu postanowili, że chcą zaangażować się w tworzenie gminnego i mobilnego Klubu Seniora, na początku obejmującej sołectwa z którego wywodzą się członkowie założyciele klubu – czyli uczestniczki i uczestnik projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, a zatem z Tylmanowej i Ochotnicy Górnej. Podczas szkolenia beneficjenci stworzyli również wstępny plan działalności klubu seniora.
W trakcie szkolenia pracowaliśmy również nad zagadnieniami związanymi z motywacją, rozwiązywaniem konfliktów i radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.
Ważnym ćwiczeniem było „Spełnianie marzeń”, w trakcie których, w sposób symboliczny uczestnicy szkolenia nawzajem spełniali swoje marzenia.
Drugie szkolenie w Janowicach. Grupa z Ochotnicy Dolnej
Drugie szkolenie grupy z gminy Ochotnica Dolna miało miejsce w dniach 03-06 września 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie w dużym stopniu poświęcone jest zagadnieniu współpracy a jego celem jest przekształcenie grupy projektowej w dobrze ze sobą współpracujący zespół. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z koncepcją ról grupowych, mieli także okazję zdiagnozować, jakie role w grupie najczęściej pełnią. Rozwiązując zagadkę kryminalną, próbując unieszkodliwić hrabiego Drakulę, czy ratując świat przed zatrutą substancją, uczestnicy szkolenia mogli doskonalić współpracę miedzy sobą.
Ważnym zagadnieniem w trakcie szkolenia była praca nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Jednym z nich była Burza mózgów, w trakcie której padło ponad 200 propozycji działań, w które uczestniczki i uczestnicy projektu mogliby się zaangażować, aby zaktywizować i zintegrować seniorów na terenie gminy Ochotnica Dolna.
Poprzez „Łańcuszek idei” zaczęliśmy również pracę nad pomysłem działania, które wspólnie z grupą zrealizujemy w ramach projektu na terenie gminy Ochotnica Dolna. Zaczęliśmy od diagnozy najważniejszych problemów, które ograniczają aktywność osób starszych na terenie gminy. Następnie, w mniejszych grupach pracowaliśmy nad tym, poprzez jakie działania problemy te można by rozwiązać. Na ostatnim etapie ”Łańcuszka idei” każda z grupa prezentowała pomysł działania, które można by zrealizować na ternie gminy Ochotnica Dolna. Wstępne pomysły na projekt to: powołanie Rady Seniorów i utworzenie Klubu Seniora. Praca nad pomysłami będzie kontynuowana w trakcie trzeciego szkolenia w Janowicach.
Trzecie szkolenie w Janowicach. Grupa z Bobowej
Trzecie szkolenie grupy z gminy Bobowa miało miejsce w dniach 29 sierpnia – 01 września 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie poświęcone było dopracowaniu pomysłów działania na terenie gminy Bobowa, powstałych w trakcie drugiego szkolenia. Uczestniczki i uczestnicy projektu postanowili, że chcą zaangażować się w tworzenie Klubu Seniora, na początku obejmującej sołectwa z którego wywodzą się członkowie założyciele klubu – czyli uczestniczki i uczestnik projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, a zatem z Bobowej, Siedlisk oraz Wilczysk. Podczas szkolenia beneficjenci stworzyli również wstępny plan działalności klubu seniora.
W trakcie szkolenia pracowaliśmy również nad zagadnieniami związanymi z motywacją, rozwiązywaniem konfliktów i radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.
Ważnym ćwiczeniem było „Spełnianie marzeń”, w trakcie których, w sposób symboliczny uczestnicy szkolenia nawzajem spełniali swoje marzenia.
Trzecie szkolenie w Janowicach. Grupa z Tokarni
Trzecie szkolenie grupy z gminy Tokarnia miało miejsce w dniach 23-26 sierpnia 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie poświęcone było dopracowaniu pomysłów działania na terenie gminy Tokarnia, powstałych w trakcie drugiego szkolenia. Uczestniczki i uczestnicy projektu postanowili, że chcą zaangażować się w tworzenie Gminnego Klubu Seniora w Tokarni, na początku obejmującej sołectwa z którego wywodzą się członkowie założyciele klubu – czyli uczestniczki i uczestnik projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, a zatem z Tokarni oraz Krzczonowa. Podczas szkolenia beneficjenci stworzyli również wstępny plan działalności klubu seniora.
W trakcie szkolenia pracowaliśmy również nad zagadnieniami związanymi z motywacją, rozwiązywaniem konfliktów i radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.
Ważnym ćwiczeniem było „Spełnianie marzeń”, w trakcie których, w sposób symboliczny uczestnicy szkolenia nawzajem spełniali swoje marzenia.
Pierwsze szkolenie w Janowicach. Grupa z Ochotnicy Dolnej
Pierwsze szkolenie grupy z gminy Ochotnica Dolna miało miejsce w dniach 30 lipca – 02 sierpnia 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Celem pierwszego szkolenia w Janowicach była przede wszystkim integracja grupy a także wzmocnienie uczestników projektu poprzez rozpoznanie ich potencjału. Uczestnicy mogli poznać swoje możliwości i możliwości innych uczestników grupy, między innymi budując wieżę ze słomek, konstruując most z papieru czy tworząc prototyp maszyny ułatwiającej codzienne życie. Szkolenie poświęcone było również komunikacji. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy mieli okazję rozpoznać podstawowe błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także poćwiczyć metody uzdatniania komunikacji.
Drugie szkolenie w Janowicach. Grupa z Bobowej
Drugie szkolenie grupy z gminy Bobowa miało miejsce w dniach 26-29 lipca 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie w dużym stopniu poświęcone jest zagadnieniu współpracy a jego celem jest przekształcenie grupy projektowej w dobrze ze sobą współpracujący zespół. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z koncepcją ról grupowych, mieli także okazję zdiagnozować, jakie role w grupie najczęściej pełnią. Rozwiązując zagadkę kryminalną, próbując unieszkodliwić hrabiego Drakulę, czy ratując świat przed zatrutą substancją, uczestnicy szkolenia mogli doskonalić współpracę miedzy sobą.
Ważnym zagadnieniem w trakcie szkolenia była praca nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Jednym z nich była Burza mózgów, w trakcie której padło ponad 300 propozycji działań, w które uczestniczki i uczestnicy projektu mogliby się zaangażować, aby wzmocnić i zintegrować seniorów na terenie gminy Bobowa.
Poprzez „Łańcuszek idei” zaczęliśmy również pracę nad pomysłem działania, które wspólnie z grupą zrealizujemy w ramach projektu na terenie gminy Bobowa. Zaczęliśmy od diagnozy najważniejszych problemów, które ograniczają aktywność osób starszych na terenie gminy. Następnie, w mniejszych grupach pracowaliśmy nad tym, poprzez jakie działania problemy te można by rozwiązać. Na ostatnim etapie ”Łańcuszka idei” każda z grupa prezentowała pomysł działania, które można by zrealizować na ternie gminy Bobowa. Wstępne pomysły na projekt to: utworzenie Klubu Seniora, założenie stowarzyszenia działającego na rzecz rozwoju kulturalnego i edukacyjnego seniorów, powołanie Rady Seniorów. Praca nad pomysłami będzie kontynuowana w trakcie trzeciego szkolenia w Janowicach.
Drugie szkolenie w Janowicach. Grupa z Tokarni
Drugie szkolenie grupy z gminy Tokarnia miało miejsce w dniach 23-26 lipca 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Szkolenie w dużym stopniu poświęcone jest zagadnieniu współpracy a jego celem jest przekształcenie grupy projektowej w dobrze ze sobą współpracujący zespół. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z koncepcją ról grupowych, mieli także okazję zdiagnozować, jakie role w grupie najczęściej pełnią. Rozwiązując zagadkę kryminalną, próbując unieszkodliwić hrabiego Drakulę, czy ratując świat przed zatrutą substancją, uczestnicy szkolenia mogli doskonalić współpracę miedzy sobą.
Ważnym zagadnieniem w trakcie szkolenia była praca nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Jednym z nich była Burza mózgów, w trakcie której padło ponad 250 propozycji działań, w które uczestniczki i uczestnicy projektu mogliby się zaangażować, aby wzmocnić i zintegrować seniorów na terenie gminy Tokarnia.
Poprzez „Łańcuszek idei” zaczęliśmy również pracę nad pomysłem działania, które wspólnie z grupą zrealizujemy w ramach projektu na terenie gminy Tokarnia. Zaczęliśmy od diagnozy najważniejszych problemów, które ograniczają aktywność osób starszych na terenie gminy. Następnie, w mniejszych grupach pracowaliśmy nad tym, poprzez jakie działania problemy te można by rozwiązać. Na ostatnim etapie ”Łańcuszka idei” każda z grupa prezentowała pomysł działania, które można by zrealizować na ternie gminy Tokarnia. Wstępne pomysły na projekt to: utworzenie Klubu Seniora, utworzenie Rady Seniorów przy Urzędzie Gminy, założenie grupy artystycznej seniorów. Praca nad pomysłami będzie kontynuowana w trakcie trzeciego szkolenia w Janowicach.
Pierwsze szkolenie w Janowicach. Grupa z Bobowej
Pierwsze szkolenie grupy z gminy Bobowa miało miejsce w dniach 02-05 lipca 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Celem pierwszego szkolenia w Janowicach była przede wszystkim integracja grupy a także wzmocnienie uczestników projektu poprzez rozpoznanie ich potencjału. Uczestnicy mogli poznać swoje możliwości i możliwości innych uczestników grupy, między innymi budując wieżę ze słomek, konstruując most z papieru czy tworząc prototyp maszyny ułatwiającej codzienne życie. Szkolenie poświęcone było również komunikacji. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy mieli okazję rozpoznać podstawowe błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także poćwiczyć metody uzdatniania komunikacji.
Pierwsze szkolenie w Janowicach. Grupa z Tokarni
Pierwsze szkolenie grupy z gminy Tokarnia miało miejsce w dniach 25-28 czerwca 2018 roku i odbyło się w Pałacu w Janowicach. Celem pierwszego szkolenia była przede wszystkim integracja grupy a także wzmocnienie uczestników projektu poprzez rozpoznanie ich potencjału. Uczestnicy mogli poznać swoje możliwości i możliwości innych uczestników grupy, między innymi budując wieżę ze słomek, konstruując most z papieru czy tworząc prototyp maszyny ułatwiającej codzienne życie. Szkolenie poświęcone było również komunikacji. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy mieli okazję rozpoznać podstawowe błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także poćwiczyć metody uzdatniania komunikacji.
Rekrutacja zakończona
Rekrutacja zakończona. Po kilkunastu spotkaniach z mieszkańcami i mieszkankami gmin Tokarnia, Bobowa oraz Ochotnic Dolna, udało nam się stworzyć trzy grupy projektowe, z którymi rozpoczynamy działania w ramach VIII edycji projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”. O przebiegu projektu będziemy informować Was na bieżąco.
Poznajcie uczestników VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury:
GRUPA Z GMINY TOKARNIA
- Agata Bogdańska
- Maria Bonior
- Zofia Burdzińska
- Władysława Ciszczoń
- Krystyna Dziadkowiec
- Anna Funek
- Stanisław Funek
- Eugenia Gwiżdż
- Jolanta Janiczak
- Zofia Jarecka
- Maria Jędrocha
- Zofia Jędrocha
- Maria Korabik
- Czesława Kosek
- Maria Niedośpiał
- Barbara Perczyńska
- Aniela Polaniak
- Danuta Pustelnik
- Zofia Spyrka
- Krystyna Wacławczyk
GRUPA Z GMINY BOBOWA
- Wiesława Ćwikła
- Ewa Durlak
- Krystyna Gniadek
- Aleksandra Gryzło
- Barbara Jerzak
- Andrzej Job
- Barbara Krok
- Krystyna Luksa
- Maria Mazur
- Urszula Obrzut – Job
- Zofia Oślizło
- Ewa Pacuła
- Adam Padoł
- Maria Sikorska
- Ewa Szpila
- Wiesława Truchan
- Grażyna Waląg
- Joanna Walicka
- Wincentyna Wiejaczka
- Marianna Wojtas
GRUPA Z GMINY OCHOTNICA DOLNA
- Błachut Janina
- Chrobak Józef
- Czajka Anna
- Duda Józef
- Duda Maria
- Gancarczyk Maria
- Grzywnowicz Julian
- Grzywnowicz Maria
- Hanula Maria
- Janczura Maria
- Kiełkowska Stanisława
- Konopka Maria
- Michalik Maria
- Król Janina
- Motor Stanisława
- Noworolnik Andrzej
- Noworolnik Maria
- Polak Teresa
- Trybulec Janina
- Trybulec Mieczysław
- Wąchała Maria
- Wojtowicz Janina
Teatr Objazdowy. Spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko w Bobowej, Ochotnicy Dolnej i Tokarni.
W ostatnich dniach mieszkańcy gmin Tokarnia, Bobowa i Ochotnica Dolna mogli zobaczyć spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko. Po spektaklu zaprezentowaliśmy założenia projektu „60+ Nowy Wiek Kultury” i przeprowadziliśmy rekrutacje do projektu. Wstęp na spektakl był bezpłatny. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z gościnnych prezentacji spektaklu.
Spotkania rekrutacyjne i Teatr Objazdowy w Tokarni, Bobowej i Ochotnicy Dolnej
Trwa rekrutacja do VIII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. W najbliższych tygodniach spotykać się będziemy z mieszkańcami i mieszkankami gmin Tokarnia, Bobowa oraz Ochotnica Dolna. Rekrutacja będzie miała zarówno charakter spotkań otwartych, odbywać się będzie również przy wsparciu lokalnych ośrodków kultury, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji działających lokalnie.
Przypominamy, że w ramach rekrutacji mieszkańcy gmin Tokarnia, Bobowa oraz Ochotnica Dolna będą mogli bezpłatnie obejrzeć spektakl teatralny „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko w jednej z głównych ról.
25.05 – Tokarnia. Rekrutacja i pokaz spektaklu WYSOCKI
02.06- Bobowa. Rekrutacja i pokaz spektaklu WYSOCKI
03.06- Ochotnica. Rekrutacja i pokaz spektaklu WYSOCKI
VIII edycja projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. Zaczynamy.
Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie otrzymało dofinansowanie na realizację kolejnej edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach programu Edukacja Kulturalna) oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (w ramach programu ASOSO 2014-2020) VIII edycję projektu, zgodnie ze wcześniejszymi założeniami, zrealizujemy w tym roku na terenie gmin: Tokarnia, Bobowa oraz Ochotnica Dolna.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020