2016

Program 60 + Nowy Wiek Kultury skierowany jest do osób starszych, a jego celem jest aktywizacja  zachowań twórczych oraz rozwijanie kreatywności osób starszych.

  • Celem projektu jest aktywizacja i demarginalizacja osób starych, mieszkających w małych zagrożonych kulturowym wykluczeniem miejscowościach w Małopolsce; W ramach projektu realizowany jest cykl szkoleń auto­rozwojowych, które pomagają zintegrować_się lokalnym społecznościom osób starszych, celem rozwiązywania ich codziennych problemów życia społecznego, związanych z wiekiem.
  • Celem szkoleń jest stworzenie z grupy nie znających się często osób sprawnie pracującego zespołu, który byłby w stanie aktywnie działać  na rzecz poprawy sytuacji osób starszych w jego lokalnym środowisku.
  • Celem szkoleń jest również stworzenie planu działania, akcji którą mogłaby zrealizować grupa objęta działaniem projektu, a które to działanie mogłoby pozytywnie wpłynąć na wizerunek osób starszych, pokazać  osoby z grupy 60+ w sposób niestereotypowy; ważnym elementem projektu jest również tworzenie warunków do współpracy międzypokoleniowej  

    VII edycja projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. Zaczynamy.

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie otrzymało dofinansowanie na realizację kolejnej edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach PO Edukacja Kulturalna) oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (w ramach programu ASOSO 2014-2020) VII edycję projektu, zgodnie ze wcześniejszymi założeniami, zrealizujemy w tym roku na terenie gmin: Kamienica, Biecz i Wiśniowa.

O kolejnych działaniach w ramach projektu będziemy Was informować na bieżąco.

 

60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Borzęcinie

 

60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Czorsztynie

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego finał projektu w Czorsztynie.

 

60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Szczucinie

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego finał projektu w Szczucinie.

Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z Borzęcina

Poznajcie uczestniczki i uczestników VI edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w Gminie Borzęcin, założycieli Klubu „60+ luz”.

Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z Czorsztyna

 

Poznajcie uczestniczki i uczestników VI edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Czorsztyn, założycieli Klubu Seniora w Czorsztynie.

Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury ze Szczucina

 

Poznajcie uczestniczki i uczestnika VI edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Szczucin, założycieli Klubu Seniora w Szczucinie.

 

60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Borzęcinie

27.11.2016 roku odbył się gminny festiwal pozytywnego myślenia „WRZUĆ NA LUZ”, czyli wielki finał projektu „60+ Nowy Wiek Kultury” w Gminie Borzęcin. W spektaklu pt. „Rozmowy kontrolowane”, przygotowanym pod opieką artystyczna Piotra Siekluckiego, wystąpili uczestniczki i uczestnicy projektu. Spektakl kabaretowy, utrzymany w formie dziennika telewizyjnego, ukazywał absurdy polskiej służby zdrowia, na temat której uczestnicy naszego projektu mieli wiele do opowiedzenia.

W trakcie finału na scenie wystąpili goście specjalni, czyli Jacek Fedorowicz i Bogdan Łazuka. Seniorzy przygotowali również wystawę rękodzieła artystycznego oraz degustację dań kuchni regionalnej.

Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Borzęcina zasiedli uczestnicy poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, a także goście specjalni – seniorzy i seniorki z Czorsztyna i Szczucina.

60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Czorsztynie

04.12.2016 roku odbył się gminny dzień aktywności „SZKOŁA PRZETRWANIA”, czyli wielki finał projektu „60+ Nowy Wiek Kultury” w Gminie Czorsztyn. W spektaklu pt. „Kapsuła czasu”, przygotowanym pod opieką artystyczną Huberta Bronickiego, wystąpili uczestniczki i uczestnicy projektu. Dzięki spektaklowi mogliśmy przenieść do przeszłości i zobaczyć w krzywym zwierciadle dawną i dzisiejszą szkołę.

W trakcie finału na scenie wystąpili goście specjalni, czyli Izabela Trojanowska i Tadeusz Drozda. Seniorzy przygotowali również wystawę rękodzieła artystycznego oraz degustację dań kuchni regionalnej.

Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Czorsztyna zasiedli uczestnicy poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, a także goście specjalni – seniorzy i seniorki z Borzęcina i Szczucina.

60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Szczucinie

 

11.12.2016 roku odbył się gminny dzień aktywności „KULTURALNE ODLOTY”, czyli wielki finał projektu „60+ Nowy Wiek Kultury” w Gminie Szczucin. W spektaklu pt. „U Menopauzy na imieninach”, przygotowanym pod opieką artystyczną Piotra Siekluckiego, wystąpili uczestnicy projektu. Spektakl, dla którego punktem wyjścia był tekst Elżbiety Jodłowskiej pt. „Klimakterium” opowiadał o kobietach, które z dumą i humorem wchodzą w trzeci wiek.

W trakcie finału na scenie wystąpili goście specjalni, czyli Marcin Daniec i Krzysztof Piasecki. Seniorzy przygotowali również wystawę rękodzieła artystycznego oraz degustację dań kuchni regionalnej.

Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Szczucina zasiedli uczestnicy poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, a także goście specjalni – seniorzy i seniorki z Borzęcina i Czorsztyna.