Nowy sezon

We wrześniu mija jedenaście lat, odkąd Teatr Nowy zainaugurował swoją działalność i jednocześnie pierwszy rok istnienia teatru w nowej siedzibie przy ul. Krakowskiej 41. Przeprowadzka, która była możliwa dzięki wsparciu krakowskich deweloperów, firm prywatnych, Gminy Miejskiej Kraków, MKiDN, ale przede wszystkim naszego strategicznego mecenasa Proxima – Service, dała nam jeszcze lepsze możliwości realizacji nie tylko […]

We wrześniu mija jedenaście lat, odkąd Teatr Nowy zainaugurował swoją działalność i jednocześnie pierwszy rok istnienia teatru w nowej siedzibie przy ul. Krakowskiej 41. Przeprowadzka, która była możliwa dzięki wsparciu krakowskich deweloperów, firm prywatnych, Gminy Miejskiej Kraków, MKiDN, ale przede wszystkim naszego strategicznego mecenasa Proxima – Service, dała nam jeszcze lepsze możliwości realizacji nie tylko coraz to nowych wyzwań repertuarowych, ale też poszerzania naszej działalności statutowej.

W jubileuszowy sezon wkraczamy z impetem. Już 30 września zapraszamy na koncert „3 x NIE – NIEODLEGŁA NIEPOLEGŁA NIEPODLEGŁA”, którym będziemy świętować rocznicę teatru. Wezmą w nim udział artyści związani z nami przez wszystkie lata naszej działalności, a piosenki polskie, które zaprezentują, staną się okazją do refleksji i kontestacji tego, co nazywamy teraz polskością.

We wrześniu i październiku czekają nas pokazy naszych produkcji na krajowych i międzynarodowych festiwalach. W Polsce odwiedzimy Festiwal 4 Kultur w Łodzi (ze spektaklem „Wysocki. Powrót do ZSRR”), „Talię” w Tarnowie (z „Lubiewem”), Festiwal Teatru Otwartego w Świdnicy („Samobójca”), Festiwal Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie („Samobójca”) oraz Festiwal „Polska w IMCE” („Wysocki”). Spektakl „Macabra Dolorosa” pokażemy natomiast w Moskwie i Macedonii.

Mimo tak wielu prezentacji spektakli poza siedzibą, nie przerywamy działalności na Krakowskiej 41. Prócz pokazów spektakli znajdujących się już w naszym repertuarze, na dniach zaczynamy próby do trzech kolejnych premier teatru. Najbliższą z nich będą „Murzyni” Vedrany Rudan w adaptacji i reżyserii Iwony Kempy oraz „Dobry Stalin” w reżyserii Piotra Siekluckiego.

Kontynuujemy także nasze programy społeczno-edukacyjne – „60+ Nowy Wiek Kultury”, mający na celu aktywizację seniorów oraz „Be Brave” skierowany do młodzieży z małopolskich  gmin i wsi.

Tak liczne zaproszenia do prezentacji naszych spektakli w kraju i zagranicą, udział znakomitych twórców w naszych bieżących i planowanych produkcjach oraz projekty społeczne, które prowadzimy od kilku lat pomagając osobom starszym i wiejskiej młodzieży, to zwieńczenie naszej jedenastoletniej działalności w sektorze organizacji pozarządowych.

 

Mam nadzieję, że w tym sezonie będziemy często spotykać się w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie.