Listy do Króla Maciusia

Zapraszamy szkoły do wzięcia udziału w konkursie!

Szanowni Państwo,

po sukcesie „Akademii Pana Kleksa” ponownie postanowiliśmy sięgnąć po klasykę polskiej literatury dziecięcej i pokazać młodszym widzom magię teatru. Tym razem zapraszamy na pokazy „Króla Maciusia Pierwszego” Janusza Korczaka w reżyserii Piotra Siekluckiego, którego zobaczymy w spektaklu obok Karola Miękiny, Michała Miszy Czornego oraz Alaina Nca. Zaś w ministrów (projekcje) wcielą się: Jan Peszek, Andrzej Grabowski, Janusz Marchwiński, Jerzy Stuhr, Tomasz Schimscheiner, a także Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski.

Zależy nam na tym, aby dzieci, które odwiedzają Teatr Nowy Proxima poczuły się częścią spektaklu, dlatego zwracamy się z prośbą do nich i do grona pedagogicznego o wsparcie naszego pomysłu i wzięcie udziału w konkursie „Gdybym spotkał Króla, poprosiłbym o…”. Prosimy, aby każdy z uczniów napisał na kartce swoją prośbę, marzenie w formie maksymalnie 4 zdań na zwykłej kartce A4. Zebrane kartki można przynieść do Teatru (Krakowska 41), możemy je również od Państwa odebrać, a w ostateczności można przesłać spisane pomysły na adres: rezerwacje@teatrnowy.com.pl  Na pomysły czekamy do 18 października.

Dla klasy, która weźmie udział w spektaklu i która dostarczy nam najciekawsze pomysły (część z nich zostanie wykorzystana w jednej ze scen) przeprowadzimy bezpośrednio po spektaklu bezpłatne warsztaty prowadzone przez reżysera i choreografa – Piotra Siekluckiego oraz Karola Miękinę.

Zapraszamy na spektakle:

29, 30 oraz 31 października o godzinie 10:00 i 12:00.

Cena biletu dla ucznia: 30 zł, opiekunowie bezpłatnie.

Rezerwacje: rezerwacje@teatrnowy.com.pl, tel. 12 426 45 06