Laureacji Laboratorium Nowego Teatru

Do udziału w 2. edycji Laboratorium Nowego Teatru zgłosiło się 35 artystów i artystek ze wszystkich szkół teatralnych w Polsce. Bardzo dziękujemy za Wasze propozycje i poświęcony na ich przygotowanie czas. Tematyka zgłaszanych projektów, proponowane metody pracy a także bardzo interesujące kierunki osobistych poszukiwań sprawiły, że podjęcie decyzji było wyjątkowo trudne. Zwłaszcza, że do 2. […]

Do udziału w 2. edycji Laboratorium Nowego Teatru zgłosiło się 35 artystów i artystek ze wszystkich szkół teatralnych w Polsce.

Bardzo dziękujemy za Wasze propozycje i poświęcony na ich przygotowanie czas. Tematyka zgłaszanych projektów, proponowane metody pracy a także bardzo interesujące kierunki osobistych poszukiwań sprawiły, że podjęcie decyzji było wyjątkowo trudne. Zwłaszcza, że do 2. edycji Laboratorium mogliśmy zaprosić tylko troje artystów / artystek. Z radością informujemy, że komisja w składzie Piotr Sieklucki i Tomasz Kireńczuk  postanowiła zaprosić do udziału w 2. edycji Laboratorium Nowego Teatru:

Darię Kubisiak –  z projektem „Robotnica”

Karolinę Szczypek z projektem „Taktyki upokorzenia”

Klaudię Hartung-Wójciak z projektem „VHS. Visual Homemades Stories”.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się bardzo na czekający nas rok wspólnej pracy. Uczestniczki Laboratorium przez najbliższy rok wezmą udział w warsztatach i masterklasach z polskimi i zagranicznymi twórcami, zagranicznych obozach teatralnych, spotykać się również będą z kuratorami tworzącymi programy teatrów i festiwali. Na zakończenie programu każda z nich przygotuje w naszym teatrze swój spektakl.

Laboratorium Nowego Teatru finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu finansowym Goethe-Instytutu Krakau.