2017

Program 60 + Nowy Wiek Kultury skierowany jest do osób starszych, a jego celem jest aktywizacja  zachowań twórczych oraz rozwijanie kreatywności osób starszych.

  • Celem projektu jest aktywizacja i demarginalizacja osób starych, mieszkających w małych zagrożonych kulturowym wykluczeniem miejscowościach w Małopolsce; W ramach projektu realizowany jest cykl szkoleń auto­rozwojowych, które pomagają zintegrować_się lokalnym społecznościom osób starszych, celem rozwiązywania ich codziennych problemów życia społecznego, związanych z wiekiem.
  • Celem szkoleń jest stworzenie z grupy nie znających się często osób sprawnie pracującego zespołu, który byłby w stanie aktywnie działać  na rzecz poprawy sytuacji osób starszych w jego lokalnym środowisku.
  • Celem szkoleń jest również stworzenie planu działania, akcji którą mogłaby zrealizować grupa objęta działaniem projektu, a które to działanie mogłoby pozytywnie wpłynąć na wizerunek osób starszych, pokazać  osoby z grupy 60+ w sposób niestereotypowy; ważnym elementem projektu jest również tworzenie warunków do współpracy międzypokoleniowej

60+ Nowy Wiek Kultury. Co dalej?

Trwają pracę nad realizacją kolejnej, VIII już edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. W tej chwili oczekujemy na wyniki konkursów grantowych MKiDN (w ramach Programu Operacyjnego „Edukacja kulturalna”) i MRPiPS (w ramach Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych). O wynikach konkursów poinformujemy Was niebawem. VIII edycję projektu planujemy realizować na terenie gmin: Bobowa, Ochotnica Dolna, Tokarnia.

60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Kamienicy

60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Wiśniowej

60+ Nowy Wiek Kultury. Zobacz filmik podsumowujący finał projektu w Bieczu

Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z Kamienicy

Poznajcie „Złośnice z Kamienicy”, uczestniczki VII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Kamienica

Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z Wiśniowej

Poznajcie założycielki i założycieli Kuźni Pomysłów, uczestniczki i uczestników VII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Wiśniowa

Oto oni: grupa projektu 60+ Nowy Wiek Kultury z Biecza

Poznajcie założycielki i założycieli Klubu Seniora w Wantuchówce, uczestniczki i uczestników VII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury w gminie Biecz.

60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Kamienicy

To był niezapomniany dzień w Kamienicy. Nasze „Złośnice z Kamienicy”, czyli seniorki-uczestniczki projektu 60+ Nowy Wiek Kultury dały wspaniałą premierę spektaklu „Chór kobiet”, który przygotowały pod opieką artystyczną Piotra Siekluckiego. Na spektakl składały się m.in.  nowe aranżacje ludowych i regionalnych pieśni, jak i zaśpiewany na ludowo klasyk Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg”. Dziękujemy naszym wspaniałym artystkom za występ i trzymamy kciuki za dalszy rozwój kamienickiego teatru.

 

W trakcie finału „Bo z dziewczynami nigdy nie wie się…” na scenie wystąpili goście specjalni finału, czyli Halina Frąckowiak i Krzysztof Daukszewicz. Seniorki przygotowały również wystawę rękodzieła artystycznego oraz degustację dań kuchni regionalnej.

Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Kamienicy zasiedli uczestnicy poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, m.in. z Piwnicznej Zdroju, Czorsztyna, Żegociny, Szczucina a także uczestnicy tegorocznej edycji projektu z Biecza i Wiśniowej.

60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Wiśniowej

4 grudnia Hala Sportowa w Wiśniowej zamieniła się w prawdziwy dom wariatów. Wszystko za sprawą uczestników projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”, którzy dali tego dnia premierę swojego spektaklu „Kuźnia wariatów”. W przygotowanym pod opieką reżyserską Huberta Bronickiego spektaklu, w którym wykorzystano teksty rosyjskich poetów awangardzistów z lat 20-tych XX wieku.

W trakcie finału „Cokolwiek myślisz – pomyśl odwrotnie” na scenie w Wiśniowej wystąpił gość specjalny finału Marcin Daniec. Uczestnicy projektu przygotowali wystawę rękodzieła artystycznego a także degustację dań kuchni regionalnej. Dodatkowo, widzowie mogli wziąć udział w konkursie „Śpiewać każdy może”. Na finał w Wiśniowej Piotr Sieklucki przygotował specjalny program muzyczny, w którym wcielał się w gwiazdy polskiej estrady: Krzysztofa Cugowskiego i Krzysztofa Krawczyka.

Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Wiśniowej zasiedli uczestniczki i uczestnicy poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, m.in. z Borzęcina, Żegociny, Czorsztyna, Piwnicznej Zdroju, Szczucina, Nowego Wiśnicza a także uczestnicy tegorocznej edycji projektu z Biecza i Kamienicy.

60+ Nowy Wiek Kultury. Finał projektu w Bieczu

10 grudnia Hala Sportowa w Bieczu zamieniła się w jedną, wielką salę dansingową. A wszystko za sprawą uczestniczek i uczestników projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, którzy w spektaklu „Tamte prywatki…” postanowili przywołać wspomnienia z czasów, kiedy mieli po 28 lat. W spektaklu, który przygotowany został pod opieką Tobiasza Sebastiana Berga, uczestniczki i uczestnicy projektu, przywoływali swoje własne wspomnienia, opowiadając również anegdoty z młodości. Na scenie pojawiło się wiele artefaktów z głębokiego PRL-u, które dla jednych mogłyby stać się muzealnymi obiektami, dla innych zaś są źródłem przywoływania wspomnień. Spektaklowi towarzyszyła wystawa „Czary z PRL-u”.

W trakcie finału „Niech żyje bal” na scenie w Bieczu wystąpili goście specjalni finału: Izabela Trojanowska i Tomasz Jachimek. Uczestnicy projektu przygotowali wystawę rękodzieła artystycznego a także degustację dań kuchni regionalnej.

Na widowni, oprócz mieszkanek i mieszkańców Biecza zasiedli uczestnicy i uczestniczki poprzednich edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury, m.in. z Piwnicznej Zdroju, Czorsztyna, Szczucina i Wierzchosławic, a także uczestniczki i uczestnicy tegorocznej edycji projektu z Kamienicy i Wiśniowej.

Prace lokalne. Kamienica

Prace lokalne w Kamienicy to kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów. Prace lokalne toczą się dwutorowo. Piotr Sieklucki, wspólnie z uczestniczkami projektu pracuje nad scenariuszem spektaklu teatralnego, który dotyczyć ma spraw kobiet. Powstający obecnie scenariusz składać się będzie z fragmentów muzycznych i skeczy, a uczestniczki projektu na potrzeby przygotowywanego spektaklu przeobrażą się w mówiący jednym głosem chór.

Dana Bień i Tomasz Kireńczuk pracują z uczestniczkami projektu nad realizacją działania wypracowanego w trakcie szkolenia w Janowicach, na których grupa z Kamienicy postanowiła założyć kawiarenkę obywatelską. Jednocześnie trwają przygotowania do zaplanowanego na 26 listopada wielkiego finału projektu w Kamienicy. Już dziś wiemy, że gośćmi specjalnymi finału będą Halina Frąckowiak i Krzysztof Daukszewicz.

      

Prace lokalne. Wiśniowa

Prace lokalne w Wiśniowej to kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów. Prace lokalne toczą się dwutorowo. Huber Bronicki, wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami projektu pracuje nad scenariuszem spektaklu teatralnego „Kuźnia wariatów”, inspirowanego twórczością rosyjską lat 20-tych. Powstający obecnie scenariusz opowiadać będzie historie pensjonariuszy bardzo oryginalnego domu wariatów, pełnego artystów, którzy w odosobnieniu tworzą piękny i radosny świat, gdzie wszystko może być wszystkim i nic nie jest tym, czym się wydaje.

Dana Bień i Tomasz Kireńczuk pracują z uczestnikami i uczestniczkami projektu nad realizacją działania wypracowanego w trakcie szkoleń w Janowicach, na których grupa z Wiśniowej postanowiła założyć Klub Seniora „Kuźnia Pomysłów”. Przekazany przez władze gminy budynek starej kuźni służyć ma nie tylko seniorom, ale również innym formalnym i nieformalnym grupom mieszkańców, którzy w „Kuźni pomysłów” będą mogli realizować swoje projekty artystyczne, kulturalne i społeczne. „Kuźnia pomysłów” działać będzie w bliskiej współpracy z władzami gminy i ośrodkiem kultury w Wiśniowej. Jednocześnie trwają przygotowania do zaplanowanego na 4 grudnia wielkiego finału projektu w Wiśniowej. Już dziś wiemy, że gościem specjalnym finału będzie Marcin Daniec.

Prace lokalne. Biecz

Prace lokalne w Bieczu to kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów. Prace lokalne toczą się dwutorowo. Tobiasz Sebastian Berg pracuje nad scenariuszem spektaklu teatralnego „Tamte prywatki…”, inspirowanego prywatnymi historiami uczestniczek i uczestników projektu. W trakcie spektaklu przeniesiemy się w czasie i dowiemy się, co nasi bohaterowie robili w wieku 28 lat. W spektaklu poza opowieściami z przeszłości zobaczymy również artefakty, przyniesione z domowych archiwów uczestniczek i uczestników projektu, a wśród nich m.in. aparat fotograficzny zenith, paragon sprzed 40 lat, decyzję o podwyżce wynagrodzenia, i wiele, wiele innych.

Dana Bień i Tomasz Kireńczuk pracują z uczestnikami i uczestniczkami projektu nad realizacją działania wypracowanego w trakcie szkoleń w Janowicach, na których grupa z Biecza postanowiła założyć Klub Seniora w Wantuchówce. Przekazane przez władze gminy pomieszczenie w Wantuchówce służyć ma nie tylko seniorom, ale również innym formalnym i nieformalnym grupom mieszkańców. Jednocześnie trwają przygotowania do zaplanowanego na 10 grudnia wielkiego finału projektu w Bieczu. Już dziś wiemy, że gośćmi specjalnymi finału będą Izabela Trojanowska i Tomasz Jachimek.

      

Trzecie szkolenie w Janowicach. Grupa z Kamienicy

Szkolenie poświęcone było dopracowaniu pomysłów działania na terenie gminy Kamienica, powstałych w trakcie drugiego szkolenia. Uczestniczki i uczestnicy projektu postanowili, że chcą zaangażować się w tworzenie Kawiarenki Obywatelskiej i filii Klubu Seniora na terenie 4 wsi w gminie.

W trakcie szkolenia pracowaliśmy również nad zagadnieniami związanymi z motywacją, rozwiązywaniem konfliktów i radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.

Ważnym ćwiczeniem było „Spełnianie marzeń”, w trakcie których, w sposób symboliczny uczestnicy szkolenia nawzajem spełniali swoje marzenia. Udaliśmy się więc do sanatorium, spotkaliśmy Władimira Putina, popłynęliśmy w rejs po Karaibach i wylądowaliśmy w SPA. Na zakończenie szkolenia jego uczestnicy wykonali ostatnie ćwiczenia, w trakcie których doskonalili swoje umiejętności pracy w grupie, zaś ochotnicy sprawdzali się w pełnieniu ról liderskich.

Trzecie szkolenie w Janowicach. Grupa z Wiśniowej

Szkolenie poświęcone było dopracowaniu pomysłów działania na terenie gminy Wiśniowa, powstałych w trakcie drugiego szkolenia. Uczestniczki i uczestnicy projektu postanowili, że chcą zaangażować się w tworzenie Klubu Seniora i przekształceniu starej kuźni w „Kuźnie Pomysłów”, miejsce tworzone przez mieszkańców gminy z myślą o mieszkańcach gminy. Stworzyli również wstępny plan jego działalności.

W trakcie szkolenia pracowaliśmy również nad zagadnieniami związanymi z motywacją, rozwiązywaniem konfliktów i radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.

Ważnym ćwiczeniem było „Spełnianie marzeń”, w trakcie których, w sposób symboliczny uczestnicy szkolenia nawzajem spełniali swoje marzenia. Udaliśmy się więc na kurs języków obcych i rejs dookoła świata statkiem, budowaliśmy nowy dom i świętowaliśmy szczęśliwe losowanie w lotto. Na zakończenie szkolenia jego uczestnicy wykonali ostatnie ćwiczenia, w trakcie których doskonalili swoje umiejętności pracy w grupie, zaś ochotnicy sprawdzali się w pełnieniu ról liderskich.

Trzecie szkolenie w Janowicach. Grupa z Biecza

Szkolenie poświęcone było dopracowaniu pomysłów działania na terenie gminy Biecz, powstałych w trakcie drugiego szkolenia. Uczestniczki i uczestnicy projektu postanowili, że chcą zaangażować się w tworzenie Klubu Seniora w Bieczu. Stworzyli również wstępny plan jego działalności.

W trakcie szkolenia pracowaliśmy również nad zagadnieniami związanymi z motywacją, rozwiązywaniem konfliktów i radzeniem sobie w sytuacjach stresowych.

Ważnym ćwiczeniem było „Spełnianie marzeń”, w trakcie których, w sposób symboliczny uczestnicy szkolenia nawzajem spełniali swoje marzenia. Udaliśmy się więc na wycieczkę do Japonii, uczestniczyliśmy w kursie prawa jazdy, trafiliśmy na audiencję w Watykanie i byliśmy więc m.in. członkami komisji egzaminacyjnej w szkole pielęgniarskiej. Na zakończenie szkolenia jego uczestnicy wykonali ostatnie ćwiczenia, w trakcie których doskonalili swoje umiejętności pracy w grupie, zaś ochotnicy sprawdzali się w pełnieniu ról liderskich.

Drugie szkolenie w Janowicach. Grupa z Kamienicy

Drugie szkolenie w dużym stopniu poświęcone jest zagadnieniu współpracy a jego celem jest przekształcenie grupy projektowej w dobrze ze sobą współpracujący zespół. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z koncepcją ról grupowych, mieli także okazję zdiagnozować, jakie role w grupie najczęściej pełnią. Rozwiązując zagadkę kryminalną, próbując unieszkodliwić hrabiego Drakulę, czy ratując świat przed zatrutą substancją, uczestnicy szkolenia mogli doskonalić współpracę miedzy sobą.

Ważnym zagadnieniem w trakcie szkolenia była praca nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Jednym z nich była Burza mózgów, w trakcie której padło ponad 2800 propozycji działań, w które uczestniczki i uczestnicy projektu mogliby się zaangażować, aby wzmocnić i zintegrować seniorów na terenie gminy Kamienica.

Poprzez „Łańcuszek idei” zaczęliśmy również pracę nad pomysłem działania, które wspólnie z grupą zrealizujemy w ramach projektu na terenie gminy Kamienica. Zaczęliśmy od diagnozy najważniejszych problemów, które ograniczają aktywność osób starszych na terenie gminy. Następnie, w mniejszych grupach pracowaliśmy nad tym, poprzez jakie działania problemy te można by rozwiązać. Na ostatnim etapie ”Łańcuszka idei” każda z grupa prezentowała pomysł działania, które można by zrealizować na ternie gminy Kamienica. Wstępne pomysły na projekt to: utworzenie Kawiarenki Obywatelskiej, założenie teatru w Kamienicy, otwarcie małych klubów seniora w kilku sołectwach na terenie gminy. Praca nad pomysłami będzie kontynuowana w trakcie trzeciego szkolenia w Janowicach.

Drugie szkolenie w Janowicach. Grupa z Wiśniowej

Drugie szkolenie w dużym stopniu poświęcone jest zagadnieniu współpracy a jego celem jest przekształcenie grupy projektowej w dobrze ze sobą współpracujący zespół. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z koncepcją ról grupowych, mieli także okazję zdiagnozować, jakie role w grupie najczęściej pełnią. Rozwiązując zagadkę kryminalną, próbując unieszkodliwić hrabiego Drakulę, czy ratując świat przed zatrutą substancją, uczestnicy szkolenia mogli doskonalić współpracę miedzy sobą.

Ważnym zagadnieniem w trakcie szkolenia była praca nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Jednym z nich była Burza mózgów, w trakcie której padło ponad 300 propozycji działań, w które uczestniczki i uczestnicy projektu mogliby się zaangażować, aby wzmocnić i zintegrować seniorów na terenie gminy Wiśniowa.

Poprzez „Łańcuszek idei” zaczęliśmy również pracę nad pomysłem działania, które wspólnie z grupą zrealizujemy w ramach projektu na terenie gminy Wiśniowa. Zaczęliśmy od diagnozy najważniejszych problemów, które ograniczają aktywność osób starszych na terenie gminy. Następnie, w mniejszych grupach pracowaliśmy nad tym, poprzez jakie działania problemy te można by rozwiązać. Na ostatnim etapie ”Łańcuszka idei” każda z grupa prezentowała pomysł działania, które można by zrealizować na ternie gminy Wiśniowa. Wstępne pomysły na projekt to: przekształcenie starej kuźni w miejsce dla seniorów, utworzenie Klubu Seniora, założenie stowarzyszenia działającego na rzecz rozwoju kulturalnego i edukacyjnego seniorów. Praca nad pomysłami będzie kontynuowana w trakcie trzeciego szkolenia w Janowicach.

Drugie szkolenie w Janowicach. Grupa z Biecza

Drugie szkolenie w dużym stopniu poświęcone jest zagadnieniu współpracy a jego celem jest przekształcenie grupy projektowej w dobrze ze sobą współpracujący zespół. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z koncepcją ról grupowych, mieli także okazję zdiagnozować, jakie role w grupie najczęściej pełnią. Rozwiązując zagadkę kryminalną, próbując unieszkodliwić hrabiego Drakulę, czy ratując świat przed zatrutą substancją, uczestnicy szkolenia mogli doskonalić współpracę miedzy sobą.

Ważnym zagadnieniem w trakcie szkolenia była praca nad kreatywnym rozwiązywaniem problemów. Jednym z nich była Burza mózgów, w trakcie której padło ponad 350 propozycji działań, w które uczestniczki i uczestnicy projektu mogliby się zaangażować, aby wzmocnić i zintegrować seniorów na terenie gminy Biecz.

Poprzez „Łańcuszek idei” zaczęliśmy również pracę nad pomysłem działania, które wspólnie z grupą zrealizujemy w ramach projektu na terenie gminy Biecz. Zaczęliśmy od diagnozy najważniejszych problemów, które ograniczają aktywność osób starszych na terenie gminy. Następnie, w mniejszych grupach pracowaliśmy nad tym, poprzez jakie działania problemy te można by rozwiązać. Na ostatnim etapie ”Łańcuszka idei” każda z grupa prezentowała pomysł działania, które można by zrealizować na ternie gminy Biecz. Wstępne pomysły na projekt to: utworzenie Klubu Seniora, utworzenie grupy inicjatywnej, założenie grupy artystycznej seniorów. Praca nad pomysłami będzie kontynuowana w trakcie trzeciego szkolenia w Janowicach.

Pierwsze szkolenie w Janowicach. Grupa z Kamienicy

Celem pierwszego szkolenia w Janowicach była przede wszystkim integracja grupy a także wzmocnienie uczestników projektu poprzez rozpoznanie ich potencjału. Uczestnicy mogli poznać swoje możliwości i możliwości innych uczestników grupy, między innymi budując wieżę ze słomek, konstruując most z papieru czy tworząc prototyp maszyny ułatwiającej codzienne życie. Ważnym ćwiczeniem na szkoleniu była „Bezludna wyspa”, pozbawione struktury ćwiczenie, w trakcie którego uczestnicy szkolenia przez godzinę organizują sobie życie na bezludnej wyspie. Szkolenie poświęcone było również komunikacji. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy mieli okazję rozpoznać podstawowe błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także poćwiczyć metody uzdatniania komunikacji.

       

Pierwsze szkolenie w Janowicach. Grupa z Wiśniowej

Celem pierwszego szkolenia w Janowicach była przede wszystkim integracja grupy a także wzmocnienie uczestników projektu poprzez rozpoznanie ich potencjału. Uczestnicy mogli poznać swoje możliwości i możliwości innych uczestników grupy, między innymi budując wieżę ze słomek, konstruując most z papieru czy tworząc prototyp maszyny ułatwiającej codzienne życie. Ważnym ćwiczeniem na szkoleniu była „Bezludna wyspa”, pozbawione struktury ćwiczenie, w trakcie którego uczestnicy szkolenia przez godzinę organizują sobie życie na bezludnej wyspie. Szkolenie poświęcone było również komunikacji. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy mieli okazję rozpoznać podstawowe błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także poćwiczyć metody uzdatniania komunikacji.

Pierwsze szkolenie w Janowicach. Grupa z Biecza

 

Celem pierwszego szkolenia w Janowicach była przede wszystkim integracja grupy a także wzmocnienie uczestników projektu poprzez rozpoznanie ich potencjału. Uczestnicy mogli poznać swoje możliwości i możliwości innych uczestników grupy, między innymi budując wieżę ze słomek, konstruując most z papieru czy tworząc prototyp maszyny ułatwiającej codzienne życie. Ważnym ćwiczeniem na szkoleniu była „Bezludna wyspa”, pozbawione struktury ćwiczenie, w trakcie którego uczestnicy szkolenia przez godzinę organizują sobie życie na bezludnej wyspie. Szkolenie poświęcone było również komunikacji. W trakcie warsztatów, ich uczestnicy mieli okazję rozpoznać podstawowe błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także poćwiczyć metody uzdatniania komunikacji.

 

Rekrutacja zakończona.

Rekrutacja zakończona. Po kilkunastu spotkaniach z mieszkańcami i mieszkankami gmin Kamienica, Biecz i Wiśniowa udało nam się stworzyć trzy grupy projektowe, z którymi rozpoczynamy działania w ramach VII edycji projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”. O przebiegu projektu będziemy informować Was na bieżąco.

Poznajcie uczestników VII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury:

Grupa z Gminy Biecz:

  • Helena Bochenek
  • Joanna Borowska-Jelonkiewicz
  • Grażyna Czech
  • Zofia Dutka
  • Józef Gajecki
  • Anna Grębla
  • Grażyna Klim
  • Marian Socha
  • Wiesław Mika
  • Wiesława Nikbor
  • Marianna Piekara
  • Maria Potocka-Beck
  • Agata Stępkowicz
  • Eugeniiusz Stukus
  • Danuta Śliwińska
  • Zofia Świerz
  • Mieczysław Turek
  • Łucja Wojewodzic
  • Kystyna Wyżkiewicz
  • Marian Zięba

 

Grupa z Gminy Wiśniowa:

  • Anna Borowiec
  • Leszek Bierowiec
  • Zofia Dziadkowiec
  • Wiesław Dziadkowiec
  • Maria Filipek
  • Janina Głąb
  • Wojciech Głąb
  • Krystyna Hebda
  • Janina Jamróz
  • Teresa Konieczna
  • Janina Kowal
  • Kazimierz Kowal
  • Zofia Leśniak
  • Maria Małecka
  • Halina Murzyn
  • Kazimierz Murzyn
  • Maria Poradzisz
  • Jan Szczepanik
  • Bronisław Tokarz
  • Julianna Tokarz

 

Grupa z Gminy Kamienica:

  • Eugenia Bieniek
  • Janina Cepielik
  • Weronika Cepielik
  • Halina Czech
  • Maria Faron
  • Janina Kajzar
  • Janina Kawecka
  • Zofia Kuchnia
  • Maria Kyrcz
  • Władysława Mazur
  • Maria Mokijewska
  • Maria Opyd
  • Zofia Piksa
  • Weronika Postrożny
  • Michalina Rucińska
  • Halina Sopata
  • Anna Tokarczyk
  • Maria Tokarczyk
  • Józefa Wierzycka
  • Maria Zaręba

Teatr Objazdowy. Zapraszamy na spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko w jednej z głównych ról.

W najbliższych dniach wszystkich mieszkańców Wiśniowej i Kamienicy zapraszamy na spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko. Po spektaklu zaprezentujemy założenia projektu „60+ Nowy Wiek Kultury”. Będzie można również zapisać się do udziału w projekcie. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Spotkania rekrutacyjne i Teatr Objazdowy w Kamienicy, Wiśniowej i Bieczu

Trwa rekrutacja do VII edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. W najbliższych tygodniach spotykać się będziemy z mieszkańcami i mieszkankami gmin Biecz, Wiśniowa i Kamienica. Rekrutacja będzie miała zarówno charakter spotkań otwartych, odbywać się będzie również przy wsparciu lokalnych ośrodków kultury, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji działających lokalnie.

Przypominamy, że w ramach rekrutacji mieszkańcy gmin Biecz, Wiśniowa i Kamienica będą mogli bezpłatnie obejrzeć spektakl teatralny „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko w jednej z głównych ról.

VII edycja projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. Zaczynamy.

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Teatr Nowy w Krakowie otrzymało dofinansowanie na realizację kolejnej edycji projektu 60+ Nowy Wiek Kultury. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach PO Edukacja Kulturalna) oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (w ramach programu ASOSO 2014-2020) VII edycję projektu, zgodnie ze wcześniejszymi założeniami, zrealizujemy w tym roku na terenie gmin: Kamienica, Biecz i Wiśniowa.

O kolejnych działaniach w ramach projektu będziemy Was informować na bieżąco.